Dnes je pondělí, 20. 5. 2019, 7:22:42

20. 5. 2019

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, občas déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Denní teploty 16 až 20°C. Noční teploty 13 až 9°C.

U Č A S N O S T   Š K O L Y

Škola má čtyři ročníky rozdělené do dvou tříd. Do školy dochází děti ze Slatiny a okolních obcí. Škola klade důraz na individuální práci s jednotlivými dětmi, snaží se rozvíjet jejich vlohy a přispívat k odstraňování handicapů. Věnuje se dětem se speciálními vzdělávacími potřebami. Má zájem na intenzivní spolupráci s rodiči dětí.

Škola je vybavena počítači, interaktivními tabulemi a řadou moderních pomůcek, které pomáhají zatraktivnit výuku. K dispozici je i školní knihovna. Výuka probíhá ve dvou učebnách. Třídy jsou prostorné a světlé, vybavené výškově nastavitelnými lavicemi. Ve škole je zřízena dobře vybavená školní družina, jejíž součástí je i školní jídelna s výdejnou obědů. Kapacita školy je 40 žáků a školní družiny 27 žáků.

Škola nemá samostatnou tělocvičnu. Tělesná výchova se vyučuje v jedné z učeben. Ta disponuje standardním tělocvičným nářadím a cvičebními pomůckami. Za příznivého počasí probíhá výuka tělesné výchovy na školním hřišti. Zde se od listopadu 2018 nachází moderní sportoviště s všestranným využitím. Děti na zahradě nebo na hřišti tráví čas i o přestávkách nebo odpoledne se školní družinou. Prostředí školy i její okolí je pěkné a svědčí o pravidelné péči.

Základní škola nabízí zájmové kroužky a řadu školních i mimoškolních aktivit. Mezi tradiční patří Spaní ve škole, Vánoční besídka, pochod Do Okoře bez oře, výlety, exkurze, návštěvy divadel, knihoven, přírodních i kulturních zajímavostí.